Audi TT RS

Istnieje pewien stereotyp związany z Audi TT, który nie był w stanie się pozbyć przez 18 lat jego istnienia. Jeśli jednak cokolwiek ma zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają ten mały sportowy samochód, to jest to nowy TT RS.

A169698_medium.jpg

To najszybszy, najgłośniejszy i najbardziej zuchwały TT, jaki kiedykolwiek zbudowano, i pomimo noszenia przywieszki z ceną 51,800 XNUMX funtów, nie ma innego samochodu w sprzedaży, który rzuci Cię szybciej w drogę za mniej.

A169700_medium.jpg

Z pewnością nie można go pomylić z żadnym innym TT z tej serii. Wybrzuszone nadkola, rozwarte wloty powietrza i owalne rury wydechowe szersze niż tunel kanału nadają mu wygląd prawdziwego zagrożenia na drodze.

A162831_medium.jpg

Unikalną cechą RS jest również potężna, pięciocylindrowa turbosprężarka o pojemności 2.5 litra, umieszczona pod maską. Ręcznie zbudowany silnik rozwija moc 394 KM, a w połączeniu z układem napędu na cztery koła quattro Audi zapewnia niezwykłe przyspieszenie. Odłóż przepustnicę z postoju, a TT RS doda punkty do twojego prawa jazdy szybciej, niż możesz powiedzieć vorsprung durch technic.

A169703_medium.jpg

Jednak bardziej uzależniająca niż prędkość jest kakofonia hałasu. Pyszne brzęczenie z wydechów na biegu jałowym szybko nasila się do demonicznego zawodzenia, z gwałtownymi hukami i trzaskami wydostającymi się z wydechu, gdy przedzierasz się przez biegi.

A169704_medium.jpg

Tak więc ma wygląd, hałas i prędkość, ale szybkim Audisom zawsze brakowało tego ostatecznego stopnia zaangażowania, jakie można uzyskać dzięki naprawdę wspaniałym samochodom sportowym. Nowy TT RS może być lepszy niż wcześniej, bardziej zwinny i bardziej zrównoważony na zakrętach, ale Porsche Cayman jest nadal lepszym samochodem dla kierowców.

A162832_medium.jpg

Jednak samo wejście nogą w TT RS może Cię rozkołysać. Ma jedno z najlepszych wnętrz w okolicy, z fantastycznym 12.3-calowym wyświetlaczem Virtual Cockpit za kierownicą, mocowaniem aluminiowych i pikowanych skórzanych foteli kubełkowych, które nie wyglądałyby nie na miejscu w sklepie meblowym Knightsbridge.

audi.com

Dodaj komentarz