Adidas Smash

Gdy pierwsze drużyny przechodzą do drugiego etapu UEFA Euro 2016, adidas ujawnił oficjalną piłkę meczową fazy pucharowej, wymyśloną przez Fracasa.

Piłka, która będzie używana podczas fazy pucharowej turnieju i ostatecznie wyłoni zwycięzcę jednego z najbardziej prestiżowych turniejów piłkarskich na świecie, została zaprezentowana podczas pokazu świetlnego 360 ° prowadzonego przez adidas w ekskluzywnym miejscu Cité de la Tryb.

Sam Hardy, wiceprezes ds. Projektowania, wyjaśnił decyzje dotyczące produkcji:

„W przypadku Fracas chcieliśmy być odważni w naszym kierunku projektowania i stworzyć coś, co będzie zawierało emocje odczuwane podczas późniejszych etapów turniejowej piłki nożnej. Beau Jeu skupiał się na taktycznej piłce nożnej; robienie tego, co trzeba było zrobić, aby dostać się do fazy pucharowej. Fracas to bardziej przełomowy projekt. Reprezentuje hałas tłumu i emocje związane z mentalnością zwycięzcy bierze wszystko na boisku ”.

Zarówno Beau Jeu, jak i Fracas rozwijają się od ponad 18 miesięcy; podczas których zostały niezależnie przetestowane przez czołowych graczy, w tym Garetha Bale’a i Ikera Casillasa. Obie piłki czerpią inspirację z oficjalnej piłki meczowej Brazuca FIFA World Cup, w tym wyjątkowego kształtu panelu. Każda piłka ma ulepszoną strukturę powierzchni, blokując lepszą przyczepność i widoczność w locie, co z pewnością wywoła poruszenie podczas zawodów zarówno na boisku, jak i poza nim.

adidas.co.uk

Dodaj komentarz