50-letnia whisky Loch Lomond

Z zaledwie 60 butelkami, które mają być dostępne na całym świecie, nowa 50-letnia Loch Lomond jest najstarszą i najrzadszą whisky słodową w destylarni Loch Lomond.

To także dojrzewanie dla wielokrotnie nagradzanego niezależnego gorzelnika, który znajduje się nad brzegiem jeziora Loch Lomond w Aleksandrii, gdzie spotykają się Scottish Lowlands i Highlands. Loch Lomond 50 Year Old został wydestylowany w 1967 roku w unikalnych destylarniach z prostą szyjką i leżakował w amerykańskim dębie wieprzowym przez 31 lat, a następnie w europejskim dębie wieprzu przez kolejne 19 lat, po czym został butelkowany przy 46.2% obj. Alkoholowego.

loch_lomond_50_year_old_tempest_chest_closed

Każda ręcznie dmuchana kryształowa karafka Glencairn, w której znajduje się 50 Year Old Loch Lomond, jest prezentowana w specjalnie zaprojektowanej skrzyni stworzonej przez „architektów przedmiotów”, Method Studio w Szkocji. Zespół męża i żony, Callum Robinson i Marisa Giannasi, współpracowali wcześniej z niektórymi z najbardziej znanych brytyjskich marek, w tym Burberry i Jaguar.

loch_lomond_50_year_old_tempest_chest__decanter

Nuty degustacyjne dla Loch Lomond 50 Year Old obiecują aromat mocnej dębowej przyprawy goździkowo-cynamonowej ze słodszymi nutami sułtanek i rodzynek z kremową krówką waniliową, a na podniebieniu intensywnie żywe owoce tropikalne z miodową słodyczą. Na finiszu rozgrzewający imbir łodygowy, szczypta agrestu i czarnego bzu oraz cytrusy grejpfrutowe.

Stworzenie 50-lecia było dziełem mistrza blendera Loch Lomond, Michaela Henry’ego, który zwrócił uwagę na staranność i kunszt wymagane do pielęgnacji i ochrony starzejącej się whisky.

loch_lomond_50_year_old_brass_whisky_miniature_vial

„Oczekiwania są wysokie, gdy pracuje się z tak wyjątkową i rzadką whisky, jak ta, i wiąże się to z wielką odpowiedzialnością, ale wybór i udoskonalenie tego single malta było prawdziwym zaszczytem. Nasze innowacyjne alembiki z prostą szyjką są synonimem owocowych nut, które nadają whisky. 50 Year Old Loch Lomond otrzymało czas, aby naprawdę skoncentrować swój charakter, uzyskując bogaty smak owoców tropikalnych ”. – Michael Henry

loch_lomond_-50_year_old_decanter

Limitowana edycja 50-lecia kosztuje 12,000 2017 funtów i będzie dostępna do kupienia w Wielkiej Brytanii u najbardziej prestiżowych niezależnych specjalistów, w tym The Whiskey Shop, The Whiskey Exchange, Royal Mile Whiskeys i Master of Malt od grudnia XNUMX roku. w ofercie na rynkach światowych, w tym w Singapurze, Tajwanie, Chinach, Japonii i Travel Retail.

50-letnia whisky, 12,000 XNUMX funtów, od LOCH LOMOND

Dodaj komentarz